رعایت برخی موارد در طراحی سایت فروشگاهی لازم و ضروری است و باعث جذب بیشتر مشتریان، جلب اعتماد آنها، ایجاد موقعیت های فروش و کسب درآمد بیشتر می شود. برخی از این موارد عبارتند از:


طراحی ساده و تمیز
یک طراحی ساده و تمیز در موفقیت طراحی سایت فروشگاهی تأثیر زیادی دارد. بر اساس گزارشات، در حدود 48% از کاربران گفته اند که اعتبار یک کسب و کار را با طراحی وب سایت آن می سنجند. طراحی سایت شلوغ باعث خستگی زود هنگام کاربر می شود. اما در مقابل یک طراحی سایت تمیز و ساده که از رنگ بندی محدود و فتوگرافی به بهترین نحو استفاده کرده می تواند برای طولانی مدت برای کاربر جذاب باشد. بعلاوه وجود گزینه های زیاد در طراحی سایت حواس کاربر را از محصولات پرت می کند. اما یک طراحی سایت ساده و تمیز باعث می شود تا کاربر بیشتر بر روی محصولات تمرکز کند. یک طراحی سایت ساده و تمیز سرعت لود بیشتری از یک طراحی سایت شلوغ دارد. طراحی سایتی که زودتر لود می شود می تواند UX بهتری ارائه دهد و جذب بیشتر و نرخ ترک از صفحه ی کمتری داشته باشد.


پیمایش ساده سایت
پیمایش ساده سایت برای کاربران جذابیت بیشتری دارد. بسیاری از برند های تجاری هزینه های زیادی برای طراحی سایت خود خرج می کنند اما به دلیل عدم ارائه ی پیمایش ساده سایت در جذب کاربر موفق نیستند. کاربر اگر در طراحی وب سایت شما سردرگم شود خیلی زود آن را ترک می کند. پیمایش ساده سایت باعث می شود تا کاربر به آنچه که می خواهد راحت دسترسی پیدا کند. این موضوع می تواند میزان ماندگاری کاربر در صفحه و موقعیت های فروش و کسب درآمد را افزایش دهد. رعایت نکات ذیل باعث می شود تا بتوانید پیمایش سایتتان را برای کاربر ساده نگه دارید:


منو سایت
منوی اصلی سایت را در بالای صفحه و یا در سمت چپ صفحه قرار دهید.


دسته بندی محصولات
دسته بندی محصولات را برای کاربران مشخص کنید. به طور مثال اگر طراحی سایت فروشگاهی شما مربوط به فروش پوشاک است محصولات را دسته بندی پوشاک مردانه، زنانه، بچگانه قرار دهید تا جستجو برای کاربران ساده تر شود.


نوار جستجو
یک نوار جستجو در بالای صفحه برای کاربران قرار دهید تا راحت بتوانند محصولی که می خواهند را سرچ کنند.


تهیه ی تصاویر با کیفیت از محصولات
تصاویر اطلاعات زیادی را به کاربران منتقل می کنند. تصاویر تأثیر اولیه زیادی بر کاربران دارند. تصاویر براحتی می توانند کاربران را به خود جذب کنند یا آنها را از طراحی سایت شما دور کنند. در خرید های آنلاین کاربران فرصت اینکه محصولات را از نزدیک ببینند را ندارند. بنابراین از طریق عکس ها بایستی اعتمادشان را جلب کنید. تصاویر کوچک و یا خیلی بزرگ برای کاربران جذابیت ندارند. برای گرفتن تصاویر با کیفیت و در اندازه های مناسب سرمایه گذاری کنید. ارائه ی تصاویر با کیفیت بر جذب کاربر و جلب اعتماد او در طراحی فروشگاه اینترنتی تأثیر زیادی دارد.


بر اساس گزارشات، در حدود 33% از خریداران آنلاین ترجیح می دهند تا پیش از خرید چند تصویر از یک محصول را ببینند. تهیه ی تصاویر 360 درجه و یا فیلم می تواند ویژگی های یک محصول را به خوبی نمایش دهد. تهیه ی چند تصویر از یک محصول باعث می شود تا کاربران راحتتر بتوانند یک کالا را در ذهنشان تجسم کنند.


ایجاد گزینه بزرگنمایی برای تصاویر محصولات
ایجاد امکان بزرگنمایی برای تصاویر در طراحی سایت فروشگاهی به کاربران این امکان را می دهد تا براحتی بتوانند جزئیات یک محصول را مشاهده کنند. حتی در خرده فروشی ها، خریداران تمایل دارند تا جزئیات محصولات را ببینند. وقتی کاربران بتوانند جزئیات محصول را ببینند، می توانند آگاهانه برای خرید تصمیم بگیرند و با اعتماد بیشتری خرید کنند. کیفیت تصاویر بایستی خوب باشد تا در بزرگنمایی تصویر تار نشود.


درج توضیحات خوب برای محصولات
برای محصولات خود توضیحات خوبی درج کنید. در این توضیحات اطلاعات لازم در مورد ویژگی های محصولات را به کاربران ارائه دهید. کاربری که محصولی را می خواهد، نیاز دارد تا در مورد محصول مورد نظر خود اطلاعات داشته باشد. ارائه ی توضیحات خوب در مورد محصولات که جنبه های مختلف و ویژگی های منحصر به فرد محصولات را بیان می کند، می تواند خیلی از کاربران را به خرید ترغیب کند. ارائه ی اطلاعات خوب در مورد محصولات باعث افزایش درآمد می شود. قرار دادن تخفیفات در یک پنجره ی بازشو در کنار اطلاعات برخی محصولات برای یک مدت زمان محدود نیز یک راهکار بازاریابی خوب برای ترغیب کاربران به خرید است.


فرآیند پرداخت آسان
در طراحی سایت فروشگاهی، فرآیند پرداخت بایستی آسان باشد. فرآیند پرداخت یکی از مهمترین عناصر در طراحی سایت فروشگاهی و تجارت الکترونیک می باشد. دارندگان طراحی وب سایت های فروشگاهی بایستی تمرکز خود را بر ارائه ی بهترین تجربه کاربری قرار دهند. کاربران بایستی براحتی بتوانند کالا ها و اجناس خود را به سبد کالا اضافه کنند و وارد صفحه ی پرداخت شوند. کاربران باید بتوانند کالاهایی که به سبد خرید اضافه می کنند را مشاهده کنند.


یک فرآیند خرید و تسویه حساب آسان و قابل درک به کاربران ارائه دهید. سرعت صفحه تسویه حساب را بهینه سازی کنید. یک فرآیند خرید ساده و سریع موقعیت های کسب درآمد بیشتری برای طراحی سایت فروشگاهی شما فراهم می آورد. وقتی کاربران از یک طراحی سایت تجربه خوبی به دست آورند احتمال اینکه دوباره به آن سایت مراجعه کنند افزایش می یابد.


ریسپانسیو سازی طراحی سایت فروشگاهی
در طراحی فروشگاه اینترنتی، ریسپانسیو سازی را یکی از اولویت های خود قرار دهید. تعداد بسیاری از کاربران و خریداران آنلاین از طریق گوشی های همراه خود برای خرید استفاده می کنند. ریسپانسیو سازی طراحی سایت فروشگاهی به معنای ارائه ی تجربه ی کاربری و خریدی لذت بخش برای کاربران می باشد. طراحی سایت های تجارت الکترونیک ریسپانسیو در ارائه ی تجربه کاربری خوب موفق تر هستند. طراحی سایت ریسپانسیو به کاربران این امکان را می دهد تا در کمترین زمان به همه ی ویژگی های یک محصول و هر آنچه که نیاز دارند براحتی دسترسی داشته باشند.


قرار دادن اطلاعات تماس در طراحی وب سایت
قرار دادن اطلاعات تماس در طراحی سایت فروشگاهی به کاربران امکان می دهد تا هر زمان که بخواهند به شما دسترسی پیدا کنند. وجود اطلاعات تماس در دسترس اعتماد کاربران را جلب می کند. در صورت بروز مشکل به صحبت های کاربران گوش دهید. تعامل داشتن با مشتری رابطه ی کاربر با شما را قوی تر می کند و باعث ایجاد روابط طولانی می شود.


وجود امکان گپ با مشتری
در طراحی سایت خود امکان گپ با مشتری را از طریق نصب سرویس های لازم فراهم آورید. وقتی کاربران بتوانند براحتی با شما گپ و گفتگو داشته باشند با برند تجاری شما بیشتر ارتباط برقرار می کنند. قرار دادن فرم های بازخورد نیز یک ایده ی خوب است. اگر از فرم های بازخورد در طراحی سایت فروشگاهی خود استفاده می کنید، به طور منظم آنها را بازبینی کنید و به سؤالات و درخواست کاربران با حوصله و دقت پاسخ دهید.